באלם לזקן - כל מה שרציתם לדעת

ישנם מוצרים רבים שעוזרים לטיפוח הזקן. באוסף שכבר כולל: מסרק זקן, מברשת זקן, מספריים, שמפו לזקן, שמן לזקן ובושם לזקן,
הדבר היחיד שחסר הוא באלם לזקן. אבל האם הוא באמת הכרחי? מה ההבדל בין הבאלם לזקן לבין מוצרי זקן אחרים?
הבאלם לזקן נהדר עבור מי שיש לו שיער פנים פרוע. ברגע שהזקן צומח לשליש או חצי סנטימטר, שיער הפנים מגלה את נטייתו האמיתית.
זקן באורך הזה נוטה להתפרע והוא קשה לשליטה ולעיצוב. 
שיער פרוע מושפע מאוד על ידי תנאי מזג האוויר. אם החיים דורשים ממך נסיעות מתמידות ברחבי העיר ללא מיזוג, אם אתה עוזב את המשרד באמצע היום ומבלה בחדר הכושר, או נמצא הרבה שעות מחוץ לבית - באלם לזקן הוא הפתרון האידיאלי עבורך . הוא עוזר לאלף את השיער, עושה אותו חלק יותר וקל יותר לעיצוב. גברים עם זקנים עבות יעריכו את השפעת הריכוך של הבאלם, שכן היא הופכת את השיער לקל יותר.

באלם לזקן - יתרונות

ההבדל בין שמן לזקן והבאלם הוא שהבאלם מכיל שעוות דבורים ואיננו נוזל. המרקם שלו סמיך אבל למרות זאת הוא נמס במהירות מחום הגוף
(את הבאלם נהוג לשפשף בין כפות הידיים ואז להחדיר לשיער הזקן) והוא נעים מאוד וקל לשימוש.
בזכות הדחיסות שלו, הבאלם לזקן עוזר לסדר את הזקן ולהעניק לו מסגרת ומסייע בעיצוב ותחזוקה. 
הבאלם לזקן אינו דביק, הוא נותן לשיער ברק עדין ומראה טבעי. בנוסף, הבאלם לזקן נותן לזקן מראה עבה, יותר מוצק יותר וקל יותר לסרוק. 
הוא מזין גם את שיער הפנים וגם את העור מתחת.
הבאלם לזקן מגיע ברמות חוזק שונות. זה מיועד כדי להתאים את רמת החוזק של הבאלם גם לסוג השיער (שיער עבר יותר, קשה ויבש דורש את הבאלם לזקן בעוצמה הגבוהה ביותר) וגם למטרת השימוש: באלם בעצמה עדינה מיועד לתחזוקה יום יומית , ובאלם בעצמה גבוהה מיועד לשמור על העיצוב לאורך כל היום.

למה כדאי להשתמש בבאלם לזקן?

רבים מאמינים כי רק בעלים של זקנים ארוכים מאוד צריכים להשתמש בבאלם לזקן.
למעשה, כאמצעי תחזוקה, הוא מתאים גם לאלה שרק התחילו את תהליך טיפוח הזקן. שמנים צמחיים אורגניים המצויים בהרכב של הבאלם עוזרים להקל על גירוד וגירוי בעור, לחזק את זקיקי השיער, ולמנוע קצוות מפוצלים. לאחר שימוש קבוע בבאלם לזקן השיער מרגיש ונראה חלק ועדין יותר.
חלק מהמומחים לזקנים מציעים שהשימוש בבאלם, בין אם הוא יום יומי או לא, צריך להיות תלוי במצב של השיער. אם השיער מתולתל, עבה, יבש ונשבר בקלות, הבאלם יעזור לאלף את הזקן, להחליק אותו ולתת לו צורה. אם השיער חלק ודק ונעשה שמנוני במהירות (במיוחד אם הזקן ארוך יותר מהממוצע), הם טוענים שזה יכול לגרום לשיער להיראות שמנוני מדי.
אלה שעובדים בחוץ יעריכו מאוד את הבאלם שגורם לזקן להיראות טוב גם בתנאי מזג אוויר בלתי צפויים. כמובן, זה אינדיבידואלי לכל אחד ולזקן שלו אבל עם כל היתרונות של הבאלם לזקן - שווה לנסות.

איך נכון להשתמש בבאלם לזקן?

עם גב הציפורן מגרדים כמות קטנה של הבאלם ואז משפשפים בין כפות הידיים עד שהוא נמס, ומיד מחדירים לשיער הזקן ולעור מתחת.
חובבי זקן רציניים מאוד עשויים להחזיק כפיות מיוחדות לשימוש בבאלם, בטענה כי באמצעות הידיים הם עלולים להכניס חיידקים או לכלוך לתוך השיער. הבחירה בין הידיים או האביזרים היא בהחלט עניין של העדפה אישית, אבל כדי לשמור על ההיגיינה לא צריך להגזים אפשר פשוט לשטוף היטב את הידיים עם סבון לפני שמשתמשים בבאלם.

חשוב להחדיר את הבאלם לשיער הזקן ולעור מתחתיו בתנועות מעגליות. אם הזקן ארוך מספיק, חשוב לסרק את הזקן עם הבאלם כדי להעניק לו את הצורה שאתה אוהב.

הכמות הנכונה לשימוש בסופו של דבר היא אינדיבידואלית ותלויה כמובן גם בעובי ואורך הזקן, אך חשוב לא לשים יותר מדי כדי לא להכביד על השיער.

יש לאחסן את הבלאם לזקן במקום קריר וחשוך, להימנע מחשיפה לשמש, כדי למנוע מעגל קבוע של הפשרה וחיזוק מחדש, דבר שעשוי להשפיע על איכות הבאלם.

באלם לזקן - כל מה שרציתם לדעת