תזונה נכונה לטיפול באקנה ובפצעי בגרות

תכנית תזונה למניעת אקנה (או לטיפול באקנה) מהווה פתרון "הצלה" פשוט אך יעיל במיוחד, שמיועד למנוע את תופעת האקנה ולטפל בה במקרה של התפרצות. מקור האקנה הוא בתוך הגוף ולעתים התופעה קשורה ישירות או בעקיפין במצב של מערכת העיכול. פצעונים, חטטים ואקנה הם רק תסמינים; הם מהווים ביטוי חיצוני של המחלה.

ראשית, תזונה לטיפול באקנה מתחילה בהפחתה דרסטית של המוצרים אשר מעלים את רמת הכולסטרול הרע, או המוצרים שמעוררים דלקת ופעילות מוגברת של בלוטות החלב. מוצרים אלה כוללים תבלינים, קטשופ, מיונז ורטבים שונים, בשרים שמנים וקרים, תפוחי אדמה מטוגנים וכמובן ממתקים (למעט דבש). עודף של "מעדנים" אלה בתזונה היומית גורם להצפת הגוף ברעלנים והאורגניזם מצדו מגיב בניסיון לשטוף אותם החוצה לחלוטין בעזרת כל אמצעי זמין, לרבות דרך העור – בצורת אקנה. משום כך, הצריכה של ממתקים ומזון מהיר – בנוסף לעוגות ולנקניקיות – אסורה בתכלית האיסור.

האתגר הוא ממשי גם עבור אוכלי בשר וחובבי קפה וקולה!

עד כמה שהדבר יישמע מוזר, חובבי הקפה המובהקים נמצאים גם בסיכון של פגיעה בבריאות ובעור. הדבר נובע מן העובדה, כי קפה מעודד את ייצור הקורטיזול, הורמון שאחראי ללחץ. רמת קורטיזול גבוהה מהווה את אחד הגורמים הנפוצים ביותר לאקנה. יש לציין, כי בעת טיפול באקנה, תזונה מתאימה הכוללת רמות קפאין נמוכות אינה הגורם המשמעותי היחיד; גם הרמוניה מנטאלית מהווה גורם חיוני. אנשים שנוטים לתנודות תכופות במצב הרוח, רמות לחץ מוגברות או דיכאון עונתי מציפים את גופם בקורטיזול – ממש כפי שעושים זאת אוהבי הקפה.

צריכה מוגברת של מוצרי חלב, בשר ואגוזים יכולה אף היא לגרום לאקנה; במקרה זה, הגורם לאקנה קשור בתכולת החלבון הגבוהה שמאפיינת מוצרים אלה ואשר מעודדת ייצור של הורמונים סטרואידים. תזונה בעלת חלבון גבוה, המשולבת במשטר מחמיר של אימוני כוח, יכולה להפוך נערים כחושים לאלים יוונים, אבל למרבה הצער חוסר האיזון ההורמונאלי המתלווה אליה עלול לגרום לא רק לגיבוש מסת שריר נאה אלא גם לפגיעה חמורה במצב העור, שהנה נטולת מרפא: במקרה זה לא יעזרו מסכות עור טבעיות נוגדות דלקת, תכשירים קוסמטיים או תרופות למניעת אקנה.

תזונה לטיפול באקנה או למניעת אקנה, צריכה להיות מאוזנת ובריאה.

לסיכום, תכנית תזונה למניעת אקנה צריכה להכיל בעיקר בשר רזה, דגים וגבינת קוטג'. תוספות יכולות לכלול ירקות מאודים ודגנים מלאים. ובל נשכח את הפירות! עם זאת, יש להימנע משימורי פירות שעלולים לגרום לאלרגיות.
המעבר לתזונה בריאה וטבעית יחדש את המאגרים הדרושים של ויטמינים ומינרלים בגוף. לצורך מניעה וטיפול באקנה, חשוב להתמקד בזרחן, אשלגן, סידן, אבץ וכן בוויטמינים מקבוצת A, C ו-B. זרחן מצוי בשפע בדגים; גבינה ומוצרי חלב עשירים בסידן; כרוב ופירות יבשים רבים, כגון משמשים, צימוקים ושזיפים, מכילים כמות גדולה של אשלגן. ירוקות, פירות ופירות יער (גם קפואים) מהווים מקור מעולה לוויטמינים. לפיכך, אחד מכללי הברזל עבור תזונה מתאימה לאקנה הוא צריכה יומית של מוצרים אלה, שעשויים להוות חלופה בריאה למאפים מתוקים, עוגות וכריכי בשרים. הקפד שהתזונה שלך תהיה בריאה יותר, ולאקנה לא תהיה כל סיבה להופיע.

 

חברת היילי ביו קוסמטיקס פיתחה קרם לטיפול באקנה ייחודי אשר נלחם באקנה ובפצעי בגרות בצורה יעילה.

למידע נוסף, צרו איתנו קשר!

תזונה נכונה לטיפול באקנה ובפצעי בגרות