סוגי העור אצל הגברים והטיפול בו

לפני כעשור היה הגבר המצוי משוכנע ששימוש חד פעמי בקרם הפנים יהפוך אותו באחת למטרוסקסואל מוקרם (במקרה הטוב:)). קרם גילוח, דאודורנט, שמפו – בכך הסתכם בדרך כלל מפרט הקוסמטיקה של הגברים. כיום הגברים רואים את הקוסמטיקה בעין יפה יותר, אך משום מה רק מעטים מהם מוצאים זמן לשימוש במוצרי קוסמטיקה המיועדים לגברים. על פי הסקרים, שליש בקרב הגברים בגיל הצעיר ובגיל הביניים משתמשים באופן סדיר במוצרי הקוסמטיקה (בעיקר, בתכשירי הלחות), אך את מוצרים הללו הם משיגים משידות האיפור של חברותיהם ונשותיהם. 
זאת בשעה שיצרני קוסמטיקה מייצרים עבור המגדר החזק סדרות שלמות של תכשירים. מדיניות כזאת מבוססת על עובדות: העור הגברי שונה למדי מן העור הנשי, ולכן לא רק הריח, אלא גם הרכב התכשירים שמיועדים לגברים חייב להיות שונה. ובכן, עדיף לגבר, בכל זאת, לא להלוות קרם מזוגתו, אלא לרכוש קרם משלו. וגם השימוש בו אמור להיות סדיר, ולא רק אחרי מפגש ממושך של עור הפנים עם רוח. לאיזה מוצרי קוסמטיקה זקוק הגבר על מנת לשמור על עור פניו? הבא נראה, על איזה סט מינימלי ממליצים מומחי הקוסמטיקה.

 

קוסמטיקה לגברים - מוצרים הכרחיים

 

  1. תכשירי רחצה - רחצה יומית בעזרת סבון איננה בהכרח השיטה הנכונה לניקוי העור. ג'ל ניקוי מיוחד לגברים או Hydrophilic cleansing & softening oil יעשו עבודה טובה בהרבה.
  2. תכשירי גילוח - לאחרונה, גברים רבים חווים בעיות של רגישות העור ונטייתו לגירויים. לדעת המומחים, הסיבות לכך נעוצות בזיהומי הסביבה ובמצבי לחץ המתמידים. את הפתרון יספקו קצפי גילוח וג'ל גילוח מסוג מיוחד המיועד לבעלי עור רגיש.
  3. מוצרי טיפוח לגברים - אחרי הגילוח חייבים למרוח על העור את תכשיר הטיפוח המיועד לעור. ניתן להשתמש פשוט בתכשיר לחות מרגיע (חלב פנים, בלזם לחות או ג'ל) וניתן לחלופין להתאים קרם לגברים שנועד לפתור בעיה מסוימת (למשל, יובש או שינויים בעקבות הגיל). HiLee ממליצה על "Lifting serum" מסדרת אנטי – איג'ינג לגברים. אצל גברים, בדומה לנשים, העור שמסביב לעיניים נוטה במיוחד להתייבשות ולהזדקנות המוקדמת. לכן, המומחים לקוסמטיקה ממליצים לגברים בערך מגיל 25 להשתמש בתכשירים לעור מסביב לעיניים. ההמלצה שלנו: קרם עיניים נגד קמטים לגבר EYE CONTOUR CREAM של חברתינו - היילי ביו קוסמטיקס.
  4. מוצרי אנטי איג'ינג לגברים - במיוחד לאלה שעברו את גיל 40. בזכות ריכוז גבוה של קולגן וטסטוסטרון שומר העור אצל הגברים על מראה מוצק במשך שנים ארוכות יותר מאשר אצל הנשים, אצלן סימני הזדקנות מתגלים מאוחר בהרבה. אולם, החל מגיל 40, כדאי גם לגברים לרכוש ולהשתמש בקרמים של אנטי – איג'ינג.

העור הגברי מוצק יותר מהנשי בזכות כמות גדולה של קולגן ואלסטין, לכן הקמטים מופיעים אצל גברים מאוחר בהרבה מהנשים. בזכותו של טסטוסטרון העור הגברי מוגן טוב יותר מגורמים המזיקים של סביבה והגילוח מסייע לנקות את העור מתאים מתים. לכאורה, במצב כזה השימוש בתכשירי טיפוח כלשהם מיותר עבור הגברים.
אבל, המציאות שונה. אכן, הקמטים מופיעים מאוחר יותר, אבל הם עמוקים יותר ובולטים יותר. עודף של טסטוסטרון גורם להפרשה מוגברת של חלב מבלוטות החלב וכתוצאה מכך לדלקות, וגילוח תדיר גורם ליובש ולהתקלפות העור. את כל התופעות המעיקות הללו ניתן לבטל או לפחות למזער באמצעות מוצרי הטיפוח המיועדים לעור הגברי.

סוגי העור הגברי


עור שמן – הפרשה מוגברת מבלוטות החלב, אקנה, ברק "שומני", "נקודות שחורות". זהו סוג העור הנפוץ ביותר בקרב הגברים אחרי גיל 40.
עור יבש – מופיע בדרך כלל אצל הגברים אחרי גיל 40. יובש ותחושת מתח בעור אחרי הגילוח, התקלפות וגרד בעור הפנים.
עור רגיל – תהליכים דלקתיים מופיעים בעתים רחוקות ביותר, ללא יובש והתקלפות, מראה עור הפנים – חלק ובריא.
עור מעורב – אף, מצח וסנטר בדרך כלל מבריקים, ואילו בלחיים, רקות וסביב העיניים קיימת תחושה של יובש ומתח.
למעשה, טיפול בעור כלל איננו מורכב. מספיק להקפיד על נוסחה פשוטה: ניקוי ועוד לחות, כאשר התכשירים מותאמים לסוג העור.
אם תקפידו על כללי טיפוח פשוטים, תוכלו לשמור על עור בריא וצעיר.

זכרו את כלל הנצח: נשים מעדיפות גברים עם עור פנים מטופח ובריא!

סוגי העור אצל הגברים והטיפול בו